Prohlížíte archivní kopii stránky s omezenou funkcionalitou. Zpět na iDNES.cz

Finiš byl fajn. Díky za něj

21. prosince 2009

Předpokládal jsem, že v poslední kapitole už nebudete mít dost sil (mně ostatně došly mnohem dříve), ale nakonec jste mile překvapili: příspěvků se i tentokrát sešlo víc než dost, a leckteré navíc měly hodně přes deset stránek. Tomu se říká (a nemyslím to ironicky) závěrečný finiš!

Přesto se mi jednoznačně nejvíc líbil text, který jsem napsal sám (bezpochyby jste mě poznali i navzdory tomu mocnému plnovousu, kterým mne zamaskovali kolegové z iDNES.cz; snad jen pro jistotu dodávám, že infantilita maskování je záměrná). Moje sebestřednost a narcismus jsou vám dobře známy, takže vás jistě nepřekvapí ani to, že jsem se původně hodlal prohlásit vítězem a finanční premii osaměle propít - avšak dogmatická pravidla soutěže mi to bohužel neumožnila. Stál jsem tudíž před krajně obtížným úkolem vybrat někoho alespoň z poloviny tak dobrého jako sebe.

Text s poněkud mdlým názvem "Svatební" samozřejmě není ani zdaleka tak stylisticky brilantní, neodolatelně vtipný a celkově mistrovský jako ten můj, ale na druhé straně obsahuje jistou životní realističnost (které mnozí mylně říkají cynismus), a především šťastně postrádá šťastný konec - čili oněch deset táců shrábne jakási Christine číslo 11622 (její příspěvek jsem opět upravil a přejmenoval a v jeho závěru jsem použil dvě lehce pozměněné věty z textu číslo 11676).

A nyní vážněji: rád bych poděkoval všem, kteří na tuhle nekonečnou internetovou párty přicházeli s dobrou vůlí a schopností nadhledu.

Těm, kteří se nebavili nebo se cítili všelijak dotčeni, mohu alespoň slíbit, že nic podobného už nikdy v životě neudělám :-).

***

A jako bonus...

Michal Sázavský, tentokrát hladce oholen, naslouchá, kterak rezonuje další z jeho tvůrčích počinů.

  • tisknout
  • sdílet
  • máte tip?

Diskuse

Finiš byl fajn. Díky za něj

Celý projekt je fiasko a vy, pane Viewegh kašpárek

myslíte si, že s tou ironií a stěžováním po rádiiích na projekt...

Re: Celý projekt je fiasko a vy, pane Viewegh kašpárek

...ubohy .... ale v CR celkem casty projev mysleni, sebevedomi...

počet příspěvků: 5, poslední 21.01.2010 14:49

Rekapitulace příběhu

Svobodná bezdětná třiatřicetiletá prodavačka kuchyní Katka z malého města se posmutněle smiřuje s faktem, že nalézt lásku jí není souzeno. Přesto, či spíše právě proto, že v portfoliu jejích bývalých milenců figuruje většina mužů z městečka.


Do marasmu Katčina života vstupuje doktorandka Alex, díky níž zjistí, že možná ještě není všechno v jejím životě ztraceno. Společně stráví víkend v Paříži, kde Katka - poté, co naznala marnost svého dosavadního života - dospívá k rozhodnutí, že po návratu do rodného městečka už nebude žít jako dřív.


Rodné město ji vítá pokračujícím rozpadem manželství rodičů. Katka velmi šalamounsky splní hloupý slib, který neuváženě dala adolescentovi Heinrichovi, a pak už jí nic nebrání začít nový život.


Katka zlom myslí opravdu vážně - ze Srdce domova se přemisťuje na radnici, kam jí lano hodil sám starosta. Jak jinak, její bývalý milenec... Než Kateřina nastoupí na nové místo, zjistí, že Alex se zamilovala a mýtus, že láska neexistuje, nabývá první vážné trhliny.


Prvním Katčiným úkolem na radnici je vyřešení případu Koza. Rozpaky vyvolávající případ však na scénu přivádí novou postavu, policistu Davida. Bude on tím pravým?


I Katčin otec našel tu "pravou". Dokonce tak, že s ní Kateřině zařídil nevlastní sestřičku.


Poté, co zachrání Heinricha před skokem z věže místní vodárny, rozhodne se Katka zachránit i sebe a nabídne Davidovi a sňatek.


A jak to dopadlo? To už si jistě přečtete sami.

Postavy

Katka – svobodná bezdětná třiatřicetiletá žena z malého města. Po dlouhé řadě zklamání dál hledá lásku.
Její rodiče – už přestávají doufat, že se někdy dočkají vnoučat.
Její šéf – Katčin vedoucí a bývalý milenec.
Linda a Petra – spolužačky ze základní školy, které někdy jsou a jindy se jen vydávají za Katčiny nejlepší kamarádky.
Tomáš zvaný Heinrich – šestnáctiletý místní mladík, touží po Katce. Je dosud panic.
Roman Bláha – Katčin přítel.
Alex - sympatická mladá doktorandka z Prahy dělající výzkum na téma život neprovdaných žen na malém městě.
David - městský policista, který s Katkou vyšteřuje causu Koza

Docent - právě pro něj Alex dělá svůj výzkum. A právě do něj se zamilovala.

Karolína - Kateřinina spolužačka, čeká dítě s jejím otcem
Bývalí milenci – seznam viz úvodní kapitola.