Prohlížíte archivní kopii stránky s omezenou funkcionalitou. Zpět na iDNES.cz

Nahlédli jste Katce do duše i do slovníku

30. října 2009  10:30
Vážení a milí,

hned z kraje je třeba říct, že většina z Vás konečně nahlédla Katce do duše i do slovníku a výsledkem byly příspěvky, které na předchozí kapitoly zpravidla navazovaly bez velkých křečí (trpět jste většinou nechali jen střízlivějící Alex). Dokonce i gramatických prohřešků výrazně ubylo, což Vám budiž přičteno k dobru. Neubylo ale okatě prvoplánových zápletek ani zbytečné rozvleklosti jejich podání.

Ať už se na scéně objevil mladý asistent docenta nebo docent bez asistenta, tajemník starosty nebo samotářský majitel ekofarmy, všichni zpravidla při prvním pohledu na Katku vzpláli osudovou láskou. Katka vzplála též. A tím hranice Vašich představ o životě a smrti dnešních svobodných třicátnic vyhořela. Pak už jen zazvonil zvonec na krku záhadné kozy (kterou si sem tam někdo spletl s ovcí) a …

Také není důležité odpovědět v nové kapitole na všechny body a otázky, které se objeví v závěru komentáře ke kapitole předchozí. Tyto body Vás mají nasměrovat, ukazují Vám možné cesty. Je možné se po některé z nich vydat, ale není možné trajdat po všech najednou. Příspěvky měly tentokrát velmi podobné scénáře, které lze jednoduše shrnout v bodech: 1. docent, 2. koza, 3. rodiče. Vaše snaha, věnovat všem bodům stejnou pozornost, poznamenala příběhy výše zmíněnou zbytečnou rozvleklostí. Příspěvky pak postrádaly především jakousi lehkost, která by v nejšťastnějším případě kráčela ruku v ruce se stručností a dala vyniknout případné nápaditosti a vtipu.

Nebojte se tedy příště zvolit si jedno téma jako hlavní a pak jedno či více témat vedlejších, příběhy sami po sobě číst a škrtat věty, odstavce, strany… které děj bezdůvodně zbržďují.

Mnoho štěstí přeje

Porota.

  • tisknout
  • sdílet
  • máte tip?

Diskuse

Nahlédli jste Katce do duše i do slovníku

Vasilisa

Vasilisa přemoudrá a překrásná řekla, že ráno je moudřejší večera....

marný boj

Můj názor a pocit je ten, že si idnes a MV vymysleli opravdu...

počet příspěvků: 15, poslední 30.11.2009 20:36

Rekapitulace příběhu

Svobodná bezdětná třiatřicetiletá prodavačka kuchyní Katka z malého města se posmutněle smiřuje s faktem, že nalézt lásku jí není souzeno. Přesto, či spíše právě proto, že v portfoliu jejích bývalých milenců figuruje většina mužů z městečka.


Do marasmu Katčina života vstupuje doktorandka Alex, díky níž zjistí, že možná ještě není všechno v jejím životě ztraceno. Společně stráví víkend v Paříži, kde Katka - poté, co naznala marnost svého dosavadního života - dospívá k rozhodnutí, že po návratu do rodného městečka už nebude žít jako dřív.


Rodné město ji vítá pokračujícím rozpadem manželství rodičů. Katka velmi šalamounsky splní hloupý slib, který neuváženě dala adolescentovi Heinrichovi, a pak už jí nic nebrání začít nový život.


Katka zlom myslí opravdu vážně - ze Srdce domova se přemisťuje na radnici, kam jí lano hodil sám starosta. Jak jinak, její bývalý milenec... Než Kateřina nastoupí na nové místo, zjistí, že Alex se zamilovala a mýtus, že láska neexistuje, nabývá první vážné trhliny.


Prvním Katčiným úkolem na radnici je vyřešení případu Koza. Rozpaky vyvolávající případ však na scénu přivádí novou postavu, policistu Davida. Bude on tím pravým?


I Katčin otec našel tu "pravou". Dokonce tak, že s ní Kateřině zařídil nevlastní sestřičku.


Poté, co zachrání Heinricha před skokem z věže místní vodárny, rozhodne se Katka zachránit i sebe a nabídne Davidovi a sňatek.


A jak to dopadlo? To už si jistě přečtete sami.

Postavy

Katka – svobodná bezdětná třiatřicetiletá žena z malého města. Po dlouhé řadě zklamání dál hledá lásku.
Její rodiče – už přestávají doufat, že se někdy dočkají vnoučat.
Její šéf – Katčin vedoucí a bývalý milenec.
Linda a Petra – spolužačky ze základní školy, které někdy jsou a jindy se jen vydávají za Katčiny nejlepší kamarádky.
Tomáš zvaný Heinrich – šestnáctiletý místní mladík, touží po Katce. Je dosud panic.
Roman Bláha – Katčin přítel.
Alex - sympatická mladá doktorandka z Prahy dělající výzkum na téma život neprovdaných žen na malém městě.
David - městský policista, který s Katkou vyšteřuje causu Koza

Docent - právě pro něj Alex dělá svůj výzkum. A právě do něj se zamilovala.

Karolína - Kateřinina spolužačka, čeká dítě s jejím otcem
Bývalí milenci – seznam viz úvodní kapitola.