Prohlížíte archivní kopii stránky s omezenou funkcionalitou. Zpět na iDNES.cz

Postavy

3. srpna 2009

Následující charakteristiky postav nelze svévolně měnit; to, co je í výslovně uvedeno (např. jméno, věk, stav, povolání, základní povahové rysy), musí zůstat zachováno. V rámci každé nové kapitoly se samozřejmě můžete věnovat jen některým postavám, případně uvést do děje jednu či dvě postavy nové – nesmí to však působit násilně či překotně (není například možné nechat všechny původní figury postřílet gangem hiphoperů, který by posléze okupoval celou scénu).

Katka – svobodná bezdětná třiatřicetiletá žena z malého města. Je inteligentní, sympatická, sexy, má smysl pro humor. Bydlí ve vlastní garsonce. Prodává kuchyně v prodejně s názvem Srdce domova. Přestože má za sebou bezpočet vztahů a bezpočet zklamání, nepřestává hledat lásku.

Její rodiče – už přestávají doufat, že se někdy dočkají vnoučat. Matka je lehce despotická, otec je poněkud zbabělý oportunista.

Její šéf – vedoucí nepříliš prosperující prodejny kuchyní. Bývalý výpravčí. Jeho manželství není dobré. Pije. I on patří mezi Kateřininy bývalé milence; dnes už po ní netouží, ale umí být docela laskavý.

Linda a Petra – spolužačky ze základní školy, které někdy jsou a jindy se jen vydávají za Katčiny nejlepší kamarádky.

Tomáš zvaný Heinrich – šestnáctiletý místní mladík s hezkýma očima, kterému se bohužel podařilo oklamat vlastní inteligenci, a který se tudíž domnívá, že je skinhead. Když pije, bývá upřímný. Touží po Katce. Je dosud panic.

Roman Bláha – bývalý Katčin přítel, který se v úvodní kapitole bez skrupulí změnil v náročného zákazníka, ve druhé se spolu s Katkou stane "hrdinou" nápisů na zdech maloměsta.

Alex - sympatická mladá doktorandka z Prahy provádějící výzkum na téma život neprovdaných žen na malém městě.

David - městský policista, zrzek, který Katce k jejímu překvapení docela imponuje. Seznámí se s ním při vyšetřování případu Koza.

Docent - Vědec, u něhož Alex dělá svůj výzkum a je do něho po uši zamilovaná. 

Karolína- Zdravotní sestra, u níž si Kateřinin otec "léčil" všechny svoje choroby. Teď spolu čekají dítě.

Bývalí milenci – seznam viz úvodní kapitola.

  • tisknout
  • sdílet
  • máte tip?

Diskuse

Postavy

Re: omezení

No, mě se ich forma líbí. Čtenář se může lépe vžít do děje. A...

Omezení

Zdá se mi trochu omezující, psát v ženské "ich" formě....

počet příspěvků: 2, poslední 09.08.2009 17:15

Rekapitulace příběhu

Svobodná bezdětná třiatřicetiletá prodavačka kuchyní Katka z malého města se posmutněle smiřuje s faktem, že nalézt lásku jí není souzeno. Přesto, či spíše právě proto, že v portfoliu jejích bývalých milenců figuruje většina mužů z městečka.


Do marasmu Katčina života vstupuje doktorandka Alex, díky níž zjistí, že možná ještě není všechno v jejím životě ztraceno. Společně stráví víkend v Paříži, kde Katka - poté, co naznala marnost svého dosavadního života - dospívá k rozhodnutí, že po návratu do rodného městečka už nebude žít jako dřív.


Rodné město ji vítá pokračujícím rozpadem manželství rodičů. Katka velmi šalamounsky splní hloupý slib, který neuváženě dala adolescentovi Heinrichovi, a pak už jí nic nebrání začít nový život.


Katka zlom myslí opravdu vážně - ze Srdce domova se přemisťuje na radnici, kam jí lano hodil sám starosta. Jak jinak, její bývalý milenec... Než Kateřina nastoupí na nové místo, zjistí, že Alex se zamilovala a mýtus, že láska neexistuje, nabývá první vážné trhliny.


Prvním Katčiným úkolem na radnici je vyřešení případu Koza. Rozpaky vyvolávající případ však na scénu přivádí novou postavu, policistu Davida. Bude on tím pravým?


I Katčin otec našel tu "pravou". Dokonce tak, že s ní Kateřině zařídil nevlastní sestřičku.


Poté, co zachrání Heinricha před skokem z věže místní vodárny, rozhodne se Katka zachránit i sebe a nabídne Davidovi a sňatek.


A jak to dopadlo? To už si jistě přečtete sami.

Postavy

Katka – svobodná bezdětná třiatřicetiletá žena z malého města. Po dlouhé řadě zklamání dál hledá lásku.
Její rodiče – už přestávají doufat, že se někdy dočkají vnoučat.
Její šéf – Katčin vedoucí a bývalý milenec.
Linda a Petra – spolužačky ze základní školy, které někdy jsou a jindy se jen vydávají za Katčiny nejlepší kamarádky.
Tomáš zvaný Heinrich – šestnáctiletý místní mladík, touží po Katce. Je dosud panic.
Roman Bláha – Katčin přítel.
Alex - sympatická mladá doktorandka z Prahy dělající výzkum na téma život neprovdaných žen na malém městě.
David - městský policista, který s Katkou vyšteřuje causu Koza

Docent - právě pro něj Alex dělá svůj výzkum. A právě do něj se zamilovala.

Karolína - Kateřinina spolužačka, čeká dítě s jejím otcem
Bývalí milenci – seznam viz úvodní kapitola.